Ubytování ve valašských roubenkách

Aktivity v okolí areálu mátěráda

Cyklostezka Bečva

Celková délka je 152,6 km, celkové převýšení cca – 929 m, celkové stoupání cca 991 m a celkové klesání cca – 1701 m

Těšit se můžete na příjemnou jízdu pestrou krajinou po bezpečné komunikaci. Velká část cykostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy. Část trasy je vedena po málo frekventovaných místních komunikacích a zpevněných lesních a polních cestách a skutečné minimum trasy zatím musíte absolvovat po silnicich.

Vidět můžete krásnou přírodu Beskyd, valašské dřevěnice roztroušené po obcích a městečkách regionu nebo soustředěné v rožnovském skanzenu. Zastavit se budete moci v centrech historických měst s množstvím zajímavých památek, jako je Vsetín, Valašské Meziříčí, Hranice, Lipník nad Bečvou nebo Přerov. Přímo na trase nebo v jejím těsném sousedství můžete navštívit muzea, zámky a hrady. Více na webu cyklostezky.

Koupání

Přírodní koupaliště zvané Na Stanoch v obci Nový Hrozenkov na Vsetínsku se nachází u umělého jezera Balaton, které má rozlohu 9,5 ha. To leží na hranici města Karolinka a obce Nový Hrozenkov. V areálu je sociální zařízení, bufet, hřiště na plážový volejbal.

Středobodem přírodního areálu Na Stanoch je uměle vytvořené jezero, kterému nikdo z místních neřekne jinak než Balaton nebo Kačák. V letních, horkých dnech se jinak klidná hladina „Balatonu“ o rozloze 9,5 ha rozvíří a stane se centrem osvěžení, vodních radovánek, sportů a zábavy pro návštěvníky nejen z okolních obcí, ale i ze vzdálenějších měst či dokonce ze Slovenska.

Balaton nabízí travnaté, ale i písečné pláže. Návštěvníci mají k dispozici přímo v areálu hygienické zařízení (převlékárny, sprchy, WC), nechybí ani stánky s občerstvením, dětské hřiště či plocha pro plážový volejbal. V letních večerech jsou pak zde pořádány různé hudební, taneční akce. U jezera je možnost parkování. V areálu najdete i umělou sjezdovkou pro akrobatické skoky do vody na lyžích a prknech. V zimě se „Balaton“ promění v bruslařský areál.

 

Rozhledny

Nová dřevěná rozhledna u Velkých Karlovic na vrchu Miloňová (846 m.n.m) se tyčí do výšky 24 m a skýtá nádherné výhledy na Javorníky.

Pokochejte se pohledem na Valašsko z nové rozhledny Miloňová nad Velkými Karlovicemi. Dřevěná věž o výšce 24 metrů stojí na kamenné podestě. Vyhlídková plošina umístěná 20 metrů nad okolním terénem umožňuje kruhový výhled do okolní krajiny. Velké Karlovice leží v krásné přírodě. Oblíbené hřebenové trasy sice nabízejí výhledy na okolní hory, ale rozhledna je postavena tak, abyste viděli současně jak hřeben Vsackých Beskyd, tak Javorníků.

K rozhledně můžete dojít například po zeleném turistickém okruhu, který začíná v údolí Léskové. Na okruh se můžete napojit také na rozcestí přímo nad hotelem Lanterna, na vrcholu sjezdovky Galik. Odsud je rozhledna vzdálena 2 km. Kolem rozhledny také vede „dětská“ turistická trasa Hledej poklad na Galiku.

Termální bazény

Vychutnejte si v Beskydech vodní radovánky po celý rok bez ohledu na počasí. Užijte si koupání v termálních bazénech relaxačního centra Wellness Horal se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C. Po aktivně prožitém dni v přírodě tak můžete relaxovat v příjemně vyhřáté horské vodě bohaté na minerální látky.

Bazény jsou plněny vodou z vlastního vrtu z hloubky 100 metrů, která se vzhledem k vysoké kvalitě před použitím v rámci hygienických norem jen nepatrně chemicky upravuje a následně vyhřívá na teplotu termálních pramenů – plavecká část až na 28 °C a relaxační na 33 – 36 °C. Voda obsahuje minerální látky, které mají příznivé účinky na kůži.

Blahodárný vliv ještě násobí použití čisté mořské soli z Itálie, jíž denně spotřebujeme až 70 kilogramů.

Lyžování

Ski Karolinka / Vsetinská 112, Karolinka 756 05 /
Vranča / TJ Sokol Nový Hrozenkov, Nový Hrozenkov 75604 /
Kohútka / Mládí 1466, Vsetín 755 01 /
Bambucha / Lyžařské středisko a Penzion u Bambuchů, Velké Karlovice 280, 75606 Velké Karlovice /
Machůzky / Velké Karlovice 172, Velké Karlovice 756 06 /
Razula / Léskové, Velké Karlovice 756 06 /
Soláň / Horský hotel Soláň, Bzové 339, 756 05 Karolinka /
Bílá / Bíla 173, Staré Hamry 739 15